Arganový olej

Pozitivní účinky na lidský organismus

Terapeutické účinky kosmetického arganového oleje jsou zachovány díky jeho způsobu výroby. Vliv arganového oleje na pokožku je velmi pozitivní a komplexní zároveň. Prospívá nejenom pokožce celého těla, ale také vlasům a nehtům. Velmi příjemným benefitem je skutečnost, že arganový olej není mastný. Naopak, z pleti odstraňuje přebytečný olej. Jeho složky mají antioxidační a terapeutické účinky. Působí jako prevence proti rakovině kůže.

Arganový olej pomáhá:


Výzkumy a studie Arganového oleje

První zmínky o využívání arganového oleje pocházejí ze 13. století. Jeho výrobu a účinky popsal ve svém díle z roku 1219 Ibn Al Baythar, tehdejší vědec a geograf. Vývoz arganového oleje do celé Evropy začal v 18. století. Text z roku 1791 zmiňuje jeho využití v továrnách na výrobu mýdla. Jedna z prvních publikací 20. století, zabývající se účinky arganového oleje, byla vydána v roce 1924.

Jejím autorem je botanik Braun Blanquet a nazývá se Studie vegetace v oblasti Středozemního moře. Terapeutické vlastnosti arganového oleje definuje studie z roku 1929, "Výzkum arganového oleje a jiných výrobků z arganu" (Recherches sur l'huile d'argan et sur quelques autres produits de l'arganier), jejímž autorem je M. Battino z Botanické laboratoře v Paříži.