Cordyceps Sinensis

Cordyceps sinensis neboli housenice čínská pomáhá:

Cordyceps dle tradiční čínské medicíny účinně vyrovnává YIN a YANG. Posiluje především esenci ledvin JING. Ta je dle tohoto učení nejdůležitější částí našeho organismu, odpovídající za stav těla, ducha a mysli(v čínské medicíně se používá pojem "prázdno ledvin", který evokuje nedostatek energie v ledvinách. Důsledkem jsou onemocnění, jako například impotence, sterilita, slabost, anemie, artritida a problémy spojené se stárnutím). Tradiční medicína používá housenici také k léčbě nemocí dolních cest dýchacích (bronchiálních onemocnění, astmatu, tuberkulózy, atd.). Jinými slovy, housenice vyživuje YIN plic. Rozpouští hlen TAN, zastavuje krvácení a posiluje povrchovou obrannou energii WEI QI.

 


Výzkumy a studie Cordycepsu

Energie a svalová funkce

Skupina 9 atletek upoutala pozornost na čínských olympijských hrách v roce 1993. Podařilo se jim překonat 9 světových rekordů. Ukázalo se, že konzumovaly cordyceps.

Sexuální vitalita

Studie provedené pod vedením Ústavu Materia v Pekingu prokázaly u určitého počtu pozorovaných žen zlepšení libida u 86% z nich.

Deprese

Doktor K. Nishiwazy v roce 2007 upozornil na výsledky svých výzkumů, které tvrdí, že extrakt z cordycepsu obsahuje molekuly, které působí na adrenergní receptory a dopamin neuronální synapse, aniž by ovlivnily hladinu serotoninu. Je tedy účinný proti mírné depresi, úzkostem a nespavosti.