MLADÝ JEČMEN – SUŠENÁ ŠŤÁVA

Pozitivní účinky na lidský organismus

    Mladý ječmen příznivě působí na fyzický i psychický stav každého jedince. Podporuje léčebné procesy řady onemocnění a je velmi účinnou prevencí proti velké škále zdravotních problémů.

Výzkumy a studie Mladého ječmene

     Dr. Howard Lutz, ředitel Institutu preventivní medicíny ve Washingtonu DC, řekl o mladém ječmeni následující: "Mladý ječmen je jeden z nejúžasnějších přírodních produktů této dekády. Zvyšuje tělesnou odolnost, sexuální energii, zlepšuje mentální vitalitu a snižuje návykovost na látkách, které našemu tělu škodí. Příznivě působí na pokožku a je účinný v boji proti stárnutí."

     Japonský farmakolog Dr. Yoshihide Hagiwara, M. D., se domnívá, že klíčem k nutriční hodnotě této potraviny není pouze obsah živin z koncentrovaného extraktu, ale jeho biochemická forma, která umožňuje účinnější přeměnu a přijímání látek. Díky čemu vlastně mladý ječmen doopravdy vyniká? Obsahuje tisíce živých enzymů. Enzym superoxiddismutázy (SOD) pomáhá proti stárnutí, prospívá zažívání, pomáhá rozptýlit minerály a vitamíny v krvi se lépe vstřebávají.

     Dr. Richard Cutler, biofyzik Národního institutu stárnutí v USA, ukázal, že délka života mnoha savců, včetně člověka, je přímo úměrná množství enzymů SOD v těle. SOD se chová jako buněčný antioxidant.

     Dr. Hagiwara a biolog Dr. Jasuo Hotta, specialista na genetické inženýrství na Univerzitě v Kalifornii, zjistil, že pokud se šťáva ze suchého ječmene přidá do poškozené DNA buňky, zrychlí se její schopnost regenerace až dvakrát. Dr. Hagiwara tvrdí, že tato zjištění by mohla zabránit vzniku rakoviny a zpomalit stárnutí. Výsledky prováděných pokusů ukazují, že šťáva ze sušeného mladého ječmene je schopná opravit poškozené buňky a zpomalit proces stárnutí.

 

      Mladý ječmen je stoprocentně přírodní a svěží nápoj, připravovaný ze sušeného extraktu (vylisované šťávy), bohatý na vitamíny (A, B1, B6, E), minerální látky (např. železo, vápník, hořčík, fosfor a další), bioflavonoidy a aminokyseliny. Obsahuje antioxidační látky, které zpomalují stárnutí organismu. Složky v něm obsažené se podílí na detoxikaci těla a zabraňují vstřebávání karcinogenních látek ze zažívacího traktu. Tělu dodává široké spektrum potřebných bioaktivních enzymů, nezbytných pro metabolické zpracování živin v organismu. Tvoří téměř polovinu jeho hmotnosti. Velmi žádoucí jsou jeho čistící (tzv. depurační) vlastnosti, díky kterým pomáhá eliminovat výskyt toxinů v krevním oběhu. Jeho složky se aktivně podílí na metabolizaci tuků, jinými slovy, napomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen přispívá k neutralizaci zakyselení organismu, které je způsobeno špatnou stravou a stresem. Překyselený organismus je příčinou narušené hodnoty pH v těle a následným šířením nežádoucích bakterií. Má velmi silné pozitivní účinky na vitalitu, energii, sílu, vytrvalost a následně dobrou náladu.

      Vysoký obsah chlorofylu podporuje zásobení tkání kyslíkem a pomáhá odstraňovat těžké kovy a chemikálie z krve. Vyrovnává zvýšenou hladinu krevního cukru. Chlorofyl působí na zvýšení počtu a kvality červených krvinek.

      V porovnání například s pšenicí má 25krát více draslíku, 37krát více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku a 5krát více železa. Je velmi doporučovaný pro diabetiky a je vhodný i pro těhotné ženy. Představuje jednu z nejúčinnějších zbraní v boji proti civilizačním chorobám. Mladý ječmen představuje souhru účinných látek, které se vzájemně podporují a na lidské tělo působí mnohonásobně a synergicky, tedy celostně.

      Je třeba si uvědomit tento zásadní rozdíl, který mladý ječmen odlišuje od léků. Kromě toho, že je stoprocentně přírodní, nepůsobí na rozdíl od léků pouze na určitou a jedinou část těla. Jeho účinky jsou komplexní a podporuje to, co je pro nás nejdůležitější  - imunitu a celkovou zdravotní kondici. Našemu tělu tak pomáhá nejlepším možným způsobem – řeší jádro problému. Každý si pak díky nově nabrané síle a energii může pomoci sám bez užívání léků. Nezapomínejme na prevenci. Po delším a pravidelném užívání mladého ječmenu se dostaví řada příjemných překvapení.

      Při výběru produktu Mladý ječmen je třeba se ujistit, že se jedná o sušenou vylisovanou šťávu z rostlinky mladého ječmene, nikoliv o namletou sušenou rostlinu (tento produkt je většinou podezřele levný a obsahuje velké množství celulózy, která je téměř nestravitelná a zatěžuje trávicí trakt. Mleté seno poznáte podle toho, že se nerozpustí ve vodě a po chvíli vytvoří na dně sklenice sedlinu). Sušená šťáva se ve vodě rozpustí dobře pomocí šejkru. Podaná nejlépe na lačno, doplňuje velmi rychle a účinně potřebné minerální látky. Sušená šťáva mladého ječmene je právem nazývaná Superpotravinou.