REISHI ( Duanwood Red )               Některé farmakologické účinky extraktu Reishi podle provedených studií

 

 

Studie zaměřené na účinky Reishi

Centrum zdravotních věd Texaské univerzity San Antonio

Rozsáhlé studie účinků Reishi při Alzheimerově chorobě, dlouhodobých zánětlivých onemocnění, kardiovaskulární onemocnění.

Mezinárodní setkání výzkumného institutu Ganoderma v Japonsku

Zúčastnili se USA, Korea, Čína, Tchaj - wan, Vietnam, Thajsko, Malajsie, Indonésie a Japonsko. Důkazy o úpravě krevního tlaku, krevního cukru, cholesterolu, náprava hepatitidy, normalizace homeostázy.

Výzkumné práce Shanghai Medical University, Čína, Botanický ústav Wakan Shoyaku, Tokio, Japonsko

Studie na zlepšení mikrocirkulace krve, zvýšení hemodynamiky, účinné odvádění volných radikálů, potlačení alergických reakcí, vliv na sexuální vitalitu, analgetické účinky.

Extrakt Reishi a artritida - Dr. Markho Rafael – specialista na výzkum medicinálních hub

Prokázání protizánětlivé aktivity, rozsáhlé výzkumy v oblasti revmatoidní artritidy, bronchitidy, poruch imunitního systému.

…a spousty dalších studií zaměřených na pomocné léčení srdce, mozku, HIV, onkologických onemocnění

 

 

Červená Reishi – Leskokorka Lesklá – Ganoderma Lucidum je houba z řádu chorošovité, čeleď leskokorkovité. Vyrůstá na kmenech nebo pařezech především listnatých dřevin. Jedná se o lesklou, červenohnědou houbu s poměrně četným výskytem. Nejvíce se jí daří díky příznivým podmínkám v oblasti severní Číny a Japonska. Již před více než dvěma tisíci lety vzbuzovala pozornost v lidovém léčitelství a vytvořila tak základ produktů TČM. Ne neprávem se nazývala houbou nesmrtelnosti. V dnešní době, kdy nám možnosti dovolují detailně prozkoumat složení rostlin, a na vědecké úrovni posoudit vliv na lidský organismus víme, že aktivně oddaluje buněčné stárnutí organismu (anti aging). Dnes se Leskokorka pěstuje především uměle, nicméně v prostředí panenské přírody severní Číny, kde po dobu jednoho roku zraje na kmenech stromů. Její kvalita je totožná s houbou, která roste divoce. Je velmi bohatá na bílkoviny, aminokyseliny, polysacharidy a především triterpeny. Tyto triterpeny, někdy nazývané ganoderické kyseliny, se nachází především v druhu Duanwod red. Studie ukázaly, že právě tato účinná látka dokáže např. zmírnit běžné alergie tím, že blokuje uvolňování histaminu, zlepšuje využití kyslíku, velmi posiluje činnost jater a zlepšuje oběh krve. Prokázala se účinnost v léčbě úzkosti, hypertenze, hepatitidy, bronchitidy, nespavosti, astmatu a mnoha dalších potíží. Pravidelná konzumace aktivně posiluje činnost imunitního systému a v celkovém součtu účinků pro naše tělo je Reishi preparátem na celostní úrovni.             

   Zajímavý je fakt, že žádná z účinných složek obsažených v Reishi nepůsobí samostatně tak aktivně jako právě v celkové kombinaci v této houbě. Výzkumy prokázaly vhodnost dlouhodobé konzumace bez obavy vedlejších účinků a praxe potvrdila, že na začátku užívání se u citlivých jedinců může objevit mírný nekomfort v oblasti trávení, výjimečně vyrážka a mírné bolesti kostí. Doporučuje se při začátku užívání zvýšeně doplňovat vit.C (pomáhá odvodu toxinů z těla a zároveň napomáhá dobře rozložit polysacharidy a organismus je tak lépe vstřebá). Vše po krátké době odezní a je to pouze důkaz vylučování toxických látek a důkaz správného fungování preparátu v těle. V publikaci American Herbal Pharmacopoeia je Reishi klasifikována pod označením ,,třída 1‘‘, tedy byliny, jež mohou být bezpečně konzumovány při správném použití. Leskokorka se může užívat téměř se všemi léky a přípravky bez obavy kontraindikace s výjimkou imunosupresiv, které užívají pacienti po transplantaci orgánů.

    První vnímatelné změny jsou pozorovány (liší se od jednotlivců) již po 14-ti dnech užívání. Po 8 týdnech již mohou být vnímány výrazné změny z celostního pohledu. Ačkoliv mohou Reishi užívat lidé všech věkových skupin, při jakékoliv pochybnosti platí, že je dobré se poradit s kvalifikovaným lékařem. První denní dávku je dobré užít ráno na prázdný žaludek. Primárním přínosem Reishi je schopnost modulovat a podporovat imunitní systém na optimální úroveň. Proto je bezpochyby vhodná i pro jedince, kteří se cítí zdraví. Tak jako jinde, nejsou všechny produkty Reishi stejně kvalitní. Hodnotné produkty Reishi jsou vždy tzv. extraktem. Vybírejte Reishi Duanwod Red (červená Reishi - obsahuje ze všech druhů nejvíce hodnotných látek) a způsob výroby dvojitou extrakcí. Vybírejte produkt, který obsahuje pouze 100% extrakt a to bez jakýchkoliv jiných příměsí (různé konzervanty, protispékavé látky, barviva, plnidla atd. jsou pro případ kvalitního prášku extraktu zbytečné a nežádoucí.